Świat wirtualny jako przestrzeń rozwoju osobistego cz. 6

Na pewno pośród dobrodziejstw jakimi sferę intelektualną obdarza świat wirtualny poczesne miejsce zajmuje nauka języków.

Na pewno pośród dobrodziejstw jakimi sferę intelektualną obdarza świat wirtualny poczesne miejsce zajmuje nauka języków. Mamy nie tylko dostęp do różnych płatnych czy darmowych programów do nauki, ale także do stron w innych językach. Możemy również poznawać ludzi z innych krajów, korespondować z nimi czy prowadzić bezpośrednie konwersacje. Zarówno za pomocą komunikatorów tekstowych, jak i głosowych. To daje nieporównywalnie większe możliwości uczenia się obcych języków niż wszystkie inne dostępne opcje. Już nawet nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by wprost i na żywo zetknąć się z danym językiem w jego potocznej formie.

Podobnie można pisać o wszystkich dziedzinach nauki. Każdy, kto chce rozwijać swoją wiedzę, może to robić za pomocą internetu. Przy czym należy jednak pamiętać, że sieć jest tylko jednym z narzędzi uzupełniających i publikacje elektroniczne ciągle jeszcze nie są w stanie zastąpić zwykłych wydań książkowych.

znajdź pracę!

ZAMIEŚĆ OFERTĘ ZOSTAW CV